"...על דפי הספר משובצות מלים, כמו להק ציפורים נודד, שדואות בתוך התבוננות ... ויוצרות רישומים זעירים, עמוקים ואינטימיים. מלים הן צבעי השמן של יצירת האמנות האימפרסיוניסטית הזאת, המרהיבה ביופייה."

עמרי הרצוג, ״הארץ״, מוסף ספרים, שבוע הספר, יוני 2011

‫"לוּ באתי ציפור״ ‫יוצא לאור בצרפת (2013) ציפוריה-שיריה של הדסה, בין הרהור למדיטציה אקזיסטנציאלית, מביאים לריחוף הצבעים הבסיסיים על גבי הדף...הקורא נכנע לריחוף שבכתיבתה באושר וברחבות.‬‬"

La Revue Europe , מישל מנשה, פברואר 2014

התנועה היא מוסיקלית, כפי שקורה תמיד בשירתה של הדסה טל, ההברות צצות שוב ושוב בקצב, אושר פּרוסטיאני של קול קורא אדום ומסתורי מפעים אותנו.

סבין הואין, מרץ 2014

״תודה על הספר שיודע יפה כל כך לומר ולא לומר... שירים כאלה הייתי רוצה לכתוב.״

טוביה ריבנר

״הוא אוורירי כמו כל כולו נשימה, כולו רשימו, הדף נראה כבד בלבנותו מול האותיות הדקות מיני דק שנחות לא נחות עליו ... החותם שלו כבר הוטבע בי.״

רבקה מרים

״...יפים במיוחד רשמיה הבלתי ישירים, מעין הבזקי מחשבה או מבט פנימי שמעוררת בה ההתבוננות: "בתוך כל ציפור שרה ציפור"; "איפה היא כשהיא איננה?" ואולי ההבנה המדויקת מכל: "ציפורים שלא אני בראתי גורמות לי לחייך."

ארז שוייצר, “הארץ”, מוסף ספרים, יוני 2011

"אין די מילים לתאר את יופיו של הספר "לוּ באתי ציפור", של הדסה טל. קיומה של הציפור הפיזית הנארגת בציפור הרוחנית, מרחיב את הקולות הפנימיים עד כדי דקות מופלאה ממש. כל מי שהשירה מפעמת בעורקיו יתענג על ספר זה יותר משיכול העט לבטא. רק המילים הגלומות בו יכולות לדבר את יופיו.‫"

לאה שניר

״...הספר חתום באינספור נסיקות מרהיבות, נצנוצים ופִרפורים, המגלים את עוצמת התנועה הרגעית, החומקת-עוברת.״

רות קרא-איוונוב קניאל, “מקור ראשון”, מוסף שבת, אוגוסט 2011